Zázraky prírody na dlhšiu mladosť: Doprajte si ich a zabojujte proti starnutiu!

Chladnejšie dni, menej slnka, časté výkyvy počasia – Všetko toto je pre našu imunitu zaťažkávacia skúška. Vírusy a baktérie útočia na naše telo a výsledkom môže byť nádcha, kašeľ či nepríjemná bolesť hrdla. Pripravte sa vopred a spoznajte života budiče, ktoré dokážu podporiť imunitu nášho organizmu a zároveň uľaviť od príznakov nachladnutia.
sipka

Šípky sú silný antioxidant

Červené plody šípovej ruže sa pýšia vysokým podielom vitamínu C. Sú najsilnejším rastlinným antioxidantom a výrazne posilňujú imunitu. Poslúžia čerstvé i sušené, a to na čaj, sirup, víno, džem. Ochutnať ich môžete aj v podobe cukríkov Verbena s ich prírodnými extraktmi. Na vonkajšiu starostlivosť o pokožku je výborný šípkový olej. Je jemný, dobre sa vstrebáva a pôsobí ako prirodzený zvlhčovač pokožky. Podporuje regeneráciu buniek, tvorbu elastínu a kolagénu. Výsledkom je pružná a hladká pokožka. Doslova zázraky vie urobiť so suchou a zvráskavenou pleťou. Možno ho používať namiesto denného krému či po kúpeli výmenou za klasické telové mlieko.

Rakytníkom ku krajšej pokožke

Tieto oranžové plody podporujú imunitu a zdravie pokožky a poznáme ich najmä v podobe čaju. Rakytník nájdete aj v rakytníkových cukríkoch Verbena obohatených o vitamín D. Antioxidačné vlastnosti tejto rastliny oceníme aj v podobe oleja. Vyživuje, ošetruje a chráni pokožku pred príznakmi predčasného starnutia, preto by sa mal stať súčasťou základnej starostlivosti o pokožku. Účinky oleja z dužiny rakytníka môžete ľahko otestovať. Vmiešajte asi 20 kvapiek oleja do 50 ml pleťového krému. Nanášajte ráno a večer na vyčistenú pleť. Onedlho vás prekvapí viditeľné zlepšenie kvality pokožky.

levandula-lekarska

Levanduľa zaručí spánok do krásy

Prebdené noci či problémy so spánkom pridávajú roky navyše. Ak máte aj vy podobné ťažkosti, stavte na levanduľu. Kúpeľ z nej zregeneruje pokožku a upokojí nervy. Liter studenej vody nalejte do hrnca, nasypte 60 g sušenej levandule a priveďte do varu. Nechajte 10 minút vrieť, preceďte a vlejte do pripraveného kúpeľa. Užívajte si ho 20 minút. Ak nemáte sušenú rastlinu, použite pár kvapiek esenciálneho levanduľového oleja.

salvia-lekarska

Šalvia upokojí hormóny

Účinky tejto bylinky ocenia najmä ženy v menopauze. Práve ona je totiž výborným bojovníkom proti poteniu a dokáže pozitívne stimulovať hormóny. Poslúži vám ako čaj, ale dostať ju aj vo forme cukríkov Verbena s prírodným extraktom a vitamínom C. Pre svoje dezinfekčné schopnosti sa používa i v kozmetike ako súčasť regeneračných pleťových masiek. Esenciálny olej zo šalvie chráni pokožku pred vysušovaním a spomaľuje proces starnutia.

baza-cierna

Bazou proti voľným radikálom

Vysoký obsah antioxidantov v baze čiernej chráni naše telo pred pôsobením voľných radikálov a spomaľuje proces starnutia buniek. Medzi chutné domáce recepty patrí limonáda, sirup, likér alebo víno. Bazový extrakt sa používa tiež ako prísada do pleťových krémov. Má upokojujúce a hydratačné vlastnosti. Vyživuje pokožku a pomáha obnoviť jej pružnosť. Bonus navyše, baza vám pomôže aj pri chrípke či prechladnutí.

echinacea-purpurea

Echinacea pre silnú imunitu

Rastlina menom echinacea v sebe obsahuje množstvo vysoko efektívnych látok, za čo si v niektorých krajinách vyslúžila aj označenie „všeliek“. Vyznačuje sa najmä priaznivými účinkami na imunitný systém – zlepšuje prirodzené obranné vlastnosti ľudského organizmu voči infekciám a vírusom. Pomáha výrazne rýchlejšiemu zotaveniu sa z choroby a znižuje riziko vzniku infekcie horných dýchacích ciest. Je vysoko účinná pri prvých prejavoch prechladnutia a napomáha tiež zvyšovať energiu. Prírodný extrakt z tejto rastliny môžete svojmu telu dopriať aj vo forme chutných cukríkov Verbena Echinacea s medom a citrónom.

zeleny list

ĎAĽŠIE BLOGOVÉ ČLÁNKY

Sme na sociálnych sieťach

Nájdete nás na Instagrame, aj na Facebooku